Naturalweb

Egészségmegőrzés

2010. október 13. 08:44 - Naturalweb

 

 



A lenmag egészségmegőrző hatással bír, a népi gyógyászat előszeretettel alkalmazza,

Étrend-kiegészítő
Friss, hűtött, feldolgozatlan lenmagolaj, mint étrend-kiegészítő
Omega-3 zsírsavakat tartalmaz
Alfa-linolénsav: gyaulladáscsökkentő, érelmeszesedés-, szívbetegséges, ritmuszavarok megelőzésére. Szükséges az újszülöttek fejlődéséhez.

Rendszeres fogyasztása csökkenti a szélütés, szívbetegségek és a rák kockázatát.

A lenmagolaj a lenmagban található. A magból kinyert olaj enyhén sárgás színű, kicsit kesernyés ízű. Alfa-linolénsavban, E-vitaminban, béta-karotinban gazdag, melyek antioxidáns hatásuknál fogva a legértékesebb olajjá teszik. A jó minőségű lenmagolajat hidegen sajtolják, oxigén- és fénymentes környezetben.
A lenmag egészségmegőrző hatással bír, a népi gyógyászat előszeretettel alkalmazza, például székrekedés és bélrenyheség esetén kihasználva hashajtó, bélműködést segítő hatását. A magas tápértékű lenmag étkezési szempontból nagyon hasznos: fehérje- és olajtartalma igen értékes, energiatartalma elérheti a 450 kcal/100g-ot. A lenmagolaj zsírsavösszetétele nagyon előnyös, mivel kimagaslóan magas arányban tartalmaz az egészséges táplálkozás szempontjából fontos telítetlen zsírsavakat.
A mag olajtartalmának 50-52%-át teszi ki az alpha- linolénsav, vagyis az omega-3 zsírsav. Ezt az esszenciális zsírsavat az emberi és állati szervezet nem képes előállítani, ezért mindenképpen táplálékkal kell felvennie. A len ebből a szempontból egyedülállónak számít, mivel egyéb élelmiszerekben (pl. szójában, tengeri halakban) sokkal kisebb mennyiségben fordul elő ez a zsírsav, így tehát a len számít az omega-3 zsírsav elsődleges forrásának. A lenmag további előnyös tulajdonságai közé tartozik, hogy nagy mennyiségben tartalmaz lignant. Ez a fitohormon előanyaga (precurzora) azoknak az ösztrogéneknek, amelyek segítik megakadályozni számos tumorfajta kialakulását és terjedését. Sejtvédő, antioxidáns tulajdonsága révén a lignan hatásosan alkalmazható a daganatos és szív-érrendszeri betegségek megelőzésében és kezelésében.
A lenmag az egyik legjobb könnyedén hozzáférhető forrása ezeknek a zsírsavaknak. A lenmag héjában különböző ásványi anyagok és ballasztanyagok találhatóak, ami miatt kedvezően hat a bélműködésre. Alkalmas továbbá a rák, gyulladásos megbetegedések kezelésére, meddőség megelőzésére, csökkenti a koleszterinszintet. A legújabb kutatások szerint a lenmagolaj hathatós védelmet nyújthat a szív-és érrendszer számára azzal, hogy javítja az artériás keringést, az artériák működését és az energiatermelést. Továbbá kimutatták, hogy egy kicsi, teáskanálnyi mennyiségű lenmagolaj is számottevő vérnyomáscsökkenést idéz elő. Segíti továbbá a test összes sejtjének membránképzését, így védve azokat a káros behatásoktól és járulva hozzá szerkezeti sértetlenségükhöz.
A kutatók szerint a lenmagolaj az anyagcsere mértékét is növelheti, és ezzel elősegíti a gyorsabb zsírégetést is.
A kutatások alapján csökkenti az izmok bomlását, segíti az oxigénszállítást a tüdőből a véráramba, és segíti a hormonkiválasztást a prosztaglandinok szabályozásán keresztül – ezek hormonszerű anyagok, melyek testünk nagyobb szerveinek működésében működnek közre, beleértve a szaporítószerveket, az immunrendszert és az idegrendszert. Az aktív életmódot élő emberek arról számolnak be, hogy a lenmagolaj kiegészítők gyorsabb regenerálódást tesznek lehetővé edzés után, és segítenek enyhíteni az edzés utáni izomfájdalmakat.
Kutatások alapján a lenmagolaj a következő tünetek kezelésekor lehet hasznos:
Elhízás
Arthritisz
Székrekedés
Herpesz
magas vérnyomás
Bőrproblémák, mint pl. az ekcéma és a pikkelysömör
Rák

Általánosan ajánlott: szívbetegség kezelésére, egészséges bőr, haj és köröm megvédésére, ekcéma, pikkelysömör, leégés kezelésére, terméketlenség, menstruációs görcsök megszüntetésére, egyes idegrendszeri betegségek kezelésére, székrekedés és diverticulosis megszüntetésére
A lenmagolaj magas telítetlen zsírsavtartalmánál fogva alkalmas az érelmeszesedés megelőzésére, a vér koleszterin szintjének csökkentésére. Külsőleg ekcéma és psoriasis kezelésére is alkalmas. F vitamint tartalmaz, mely ápolja a száraz bőrt és a fakó, töredezett hajat.

Zsírsavtartalmánál fogva alkalmas a vér koleszterinszintjének csökkentésére. Normális zsírsavszint esetén hatékonyabb az idegrendszeri működés, alacsonyabb a depresszió és a mentális zavarok előfordulásának gyakorisága.
Az esszenciális zsírsavak a szervezet minden pontján jelen vannak, a sejtmembránok fontos alkotóelemei. Ennek tudatában érthető, miért olyan sokoldalú a lenmagolaj hatása. A lenmagolaj hatására a szervezet koleszterinszintje csökken, amelynek következtében a szívbetegség, az anginás mellkasi fájdalom és a magas vérnyomás kialakulásának lehetősége is mérséklődik.
Gyulladásgátló hatása révén a bőrfarkas és a köszvény kezelésében is jó hatású, de az epekő kialakulásának megelőzésében, sőt annak feloldásában is szerepet játszik. Hozzájárul a haj és a köröm erősítéséhez, valamint elősegíti, hogy a bőrsérülések gyorsabban gyógyuljanak be. Javítja az idegek működését, ezért alkalmas lehet az idegkárosodás okozta zsibbadtság és a viszkető érzés elmulasztására.
Ugyanakkor olyan idült agyi és idegrendszeri megbetegedések kezelésére is adható, mint például a Parkinson -kór, vagy az Alzheimer-kór, illetve a cukorbetegség szövődményeként fellépő idegrendszeri károsodás. Segítségével a fáradtság ellen is eredményesen lehet harcolni.
Úgy tűnik, hogy rákellenes hatása is van, bár ez az állítás még több bizonyítást igényel.
A lenmagolajról az eddigi tapasztalatok alapján elmondható, hogy nagyon biztonságos. Esetleg fokozott bélgázképződés jelentkezhet, de ez pár napon belül elmúlik.

Lenmagolaj...katt ide!
 

Naturalweb

 

Hidegen sajtolt olajok megvásárolhatók.... Katt ide!
Naturalweb

 
Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://naturalweb.blog.hu/api/trackback/id/tr392367304

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása